Економічна перевага автоматизації виробництва

Тенденція останніх десяти років показує, що переважна кількість підприємств (малих і великих) прагнуть перевести своє виробництво на автоматизовані системи

Тенденція останніх десяти років показує, що переважна кількість підприємств (малих і великих) прагнуть перевести своє виробництво на автоматизовані системи. Проте залишаються керівники, які бояться і не хочуть автоматизувати процеси виробництва. З чим це пов'язано, і які переваги отримує підприємець, довірив роботу інноваційним агрегатам?

Прийшла криза і повною мірою продемонструвала слабкі сторони вітчизняного бізнесу. Особливо це відбилося на харчовій сфері. Однак картина не така однозначна. Компанії, які не здалися, і навіть в умовах великого ризику продовжували вдосконалювати своє виробництво, займалися пошуком нових шляхів збуту, оновлювали обладнання, замінюючи його на передову автоматизовану техніку, скорочували витрати, оптимізуючи процеси виробництва, такі компанії відчули на собі лише зміну курсу зовнішньої валюти. В цих діях і закладено відповідь на поставлені питання.

Що ж не так з бізнесом у нашій країні, і де шукати винних?

Крім нас самих, винних немає. Якщо прагнути до інноваційних технологій, то ніякі економічні струси не будуть страшні. Звучить перебільшено, але давайте розглянемо приклад.

Купуючи автоматичну лінію по обжарюванню і упаковці насіння соняшнику, кожен підприємець розраховує отримати високу якість продукту, правильну обжарку ядер насіння і привабливу для споживача упаковку. Автоматизуючи виробництво, не доведеться шукати крайніх і винних, ви починаєте співпрацю з високотехнологічним обладнанням, обслуговуванням якого займаються інженери вищої кваліфікації. Для таких професіоналів не шкода піднімати зарплату.

На жаль, на кожному виробництві є люди, які живуть від понеділка до п'ятниці, від зарплати до авансу. Всі їх розмови зводяться до скарг на начальника, який не хоче піднімати зарплату, завантажує роботою і не дає відгул.

В такому колективі, де кожен тягне ковдру на себе, економічний ступор неминучий. Наш світ змінився, нерозуміння питань прогресу призводить до втрати і збитків коштів.

Бізнес – жорстка річ, тут на першому місці залишається той, хто розвивається, вкладає гроші в передові технології і прагне до автоматизації робочого процесу. Враховуючи все вищесказане, стає зрозуміло, яким шляхом треба йти, щоб домогтися успіху.