Порошкове фарбування поверхонь

У статті дуже простую мовою розповідається про порошкове фарбування поверхонь. Описуються основні властивості, особливості та технології виконання робіт. Говориться про найбільш значущи достоїнства порошкового фарбування.

Порошкове фарбування поверхонь

Це один з найсучасніших способів покриття металевих, дерев'яних, скляних, керамічних, пластикових поверхонь фарбою. Це робиться для запобігання виробів від корозії, надання міцності і естетичний вигляд поверхонь.

Дана технологія була розроблена в 50-і роки в Північній Америці і зараз спектр застосування такої фарбування дуже широкий. Її використовують у всіх галузях промисловості для фарбування дрібних виробів і великих металевих і архітектурних конструкцій.

Подібна технологія фарбування не так вже й складно, але, перш за все, потрібно підготувати поверхню, очистивши її від забруднень, жир і оксиди, потім проводиться фосфатирование - покриття металів фосфати, антикорозійна обробка.

Процес покриття поверхні фарбою відбувається методом електростатіческoго напилення розпилювачем в фарбувальних камерах. Частинки порошку розріджується, заряджаються в повітрі і напилюється на поверхню, яка має протилежний заряд. Невикористаний порошок під час забарвлення може бути повторно взято, чого немає при фарбуванні рідкою фарбою. Потім проводиться полімеризація покриття в спеціальних печах при температурі 150 -220 градусів протягом 10 хвилин. Тут фарба прогрівається і спікається, утворюючи монолітний шар. На поверхні утворюється плівка, деталі охолоджуються і відправляються за призначенням.

Порошкове фарбування поверхонь має ряд переваг перед іншими технологіями

А саме:
  1. Екологічність. Процес фарбування лакофарбовими матеріалами вимагає використання розчинників, ацетону або інших горючих матеріалів, які негативно впливають на органи дихання.
  2. Забезпечення більш тривалого терміну експлуатації виробу, запобігання корозії.
  3. Широкий спектр вибору кольорів для фарбування.
  4. Висока термостійкість (витримує температуру до 200 градусів за Цельсієм).
  5. Швидке затвердіння при одношаровому нанесенні.
  6. Економічність в порівнянні з рідкими фарбами, які наносяться в декілька шарів.

Навіть важко уявити собі виробництво без порошкового фарбування. Але і в домашніх умовах господарі, користуючись розпилювачем, покривають поверхні такими фарбами. Для цього потрібні спеціальні навички. Необхідно завжди користуватися послугами майстрів, щоб робота по порошковому фарбуванню приносила задоволення і радість.